fundament płytowy, płyta fundamentowa budowa wykonanie płyty fundamentowej fundamentu płytowego, Cała POLSKA


Cena do uzgodnienia

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU I WIEDZY!

Polecana przez nas firma budowlana działa już od 20 lat na rynku polskim, mając na koncie 700 płyt fundamentowych oraz 80 wybudowanych domów.

PŁYTA FUNDMANTOWA - DLACZEGO MY?

1. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wykonania płyt fundamentowych. Wykonaliśmy do tej pory ponad 700 takich płyt!

2. Nie stosujemy zbrojenia rozproszonego (włókno stalowe, włókno syntetyczne), stosujemy zbrojenie konstrukcyjne – tradycyjne.

3. Oferujemy inwestorom kompleksowe wykonawstwo płyty fundamentowej – od doradztwa, przez projekt, aż do wykonania.

4. Współpracujemy z wyższymi uczelniami technicznymi na terenie Górnego Śląska oraz z Małopolskim Centrum Budownictwa Energooszczędnego. Dzięki temu możemy obniżać cenę takiego fundamentu oraz odkrywać nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej usprawniają i uskuteczniają nasze projektowanie i wykonywanie płyt fundamentowych dając gwarancję bezpieczeństwa oraz jakości.

5. Każda nasza płyta fundamentowa odznacza się doskonałymi parametrami technicznymi. Dla domów postawionych na gruntach ze szkodami górniczymi zwiększamy komfort użytkowania domu poprzez ograniczenie drgań i zastosowanie poduszki piaskowej zgodnie z zaleceniami Głównego Instytutu Górnictwa.

6. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę techniczną i zaawansowane programy komputerowe w zakresie projektowania np. ABC PŁYTA. Program ten wyznacza warunki stanu granicznego nośności (SGN) i oblicza ugięcia w stanie zarysowanym (SGU). W tym programie do rozwiązania zagadnień statyki zastosowano Metodę Elementów Skończonych (MES).

7. Stosujemy materiały izolacyjne wiodących producentów, np. The Dow Chemical Company oraz AUSTROTHERM.

Udzielamy 10 letniej gwarancji na każdą płytę fundamentową!

PŁYTA FUNDAMENTOWA JEST LEPSZA OD TRADYCYJNYCH FUNDAMENTÓW, DLACZEGO?

1. Cena płyty fundamentowej w przypadku prostych warunków geologicznych jest porównywalna do tradycyjnego fundamentu zbudowanego na ławach i ścianach fundamentowych. W przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych lub złożonych warunków geologicznych takich jak: grunty organiczne: torfy, namuły, grunty nasypowe, szkody górnicze I, II, III i IV kategorii płyta fundamentowa jest tańszym rozwiązaniem niż wykonanie tradycyjnego fundamentu.

2. W odróżnieniu od tradycyjnych fundamentów płyta fundamentowa (fundament płytowy) ma możliwość uzyskania wysokiego standardu energetycznego budynku NF 40 oraz NF 15. W przypadku posadowienia obiektu na płycie fundamentowej straty ciepła są mniejsze w przedziale 60-85%, co może zmniejszyć koszty eksploatacyjne budynku nawet o 30%.

3. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europy wszystkie nowe budynki w Polsce mają być budowane w standardzie niemal zeroenergetycznym. Od 2017 roku dyrektywa wyznacza kryterium rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną (EP) przeznaczoną do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody w budynku na poziomie nie przekraczającym EP(max) 95 kWh/m2/rok, a od 2021 roku – 70 kWh/m2/rok. To oznacza, że aby spełnić te kryteria i zachować normy energooszczędności budynku płyta fundamentowa staje się właściwie koniecznością.

4. Płyta fundamentowa posiada zwiększoną nośność, co zapobiega osiadaniu budynku w osi pionowej (osi „Z”). Maksymalne osiadanie wynosi od 3-4mm. W przypadku posadowienia budynku na tradycyjnych ławach i ścianach fundamentowych dopuszczalne maksymalne osiadanie budynku według normy może wynieść nawet powyżej 80mm, co przy niekorzystnych uwarunkowaniach może powodować pęknięcia ścian.

5. Cykl technologiczny wykonania płyty fundamentowej trwa 4-8 dni. Jest również możliwość wykonania go w okresie zimowym nawet przy ujemnych temperaturach.

6. Płyta fundamentowa może być wykonana dla każdego projektu budowlanego gotowego bądź indywidualnego oraz pod każdy rodzaj domu: tj. dom parterowy, parterowy z użytkowym poddaszem, piętrowy czy wielokondygnacyjny.

7. Płyta fundamentowa znajduje zastosowanie w każdej technologii budowy domu, a mianowicie w budownictwie: murowanym – tradycyjnym (np. porotherm) i prefabrykowanym (np. keramzyt) oraz szkieletowym drewnianym: lekkim - kanadyjskim i ciężkim – prefabrykowanym.

Polska, Cała POLSKA
14 dni
 
 


Liczba wyświetleń strony: 16366